תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
נובמבר 2011
א ב ג ד ה ו ש
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

את התמונות האלה הם לא יראו לכם

את התמונות האלה הם לא יראו לכם

מישנה: במשפט הפלילי ידועה הקלישאה: "אם יש ספק, אין ספק". אם מחברים את התמיהות וסימני השאלה ברצח רבין- המסקנה מבצבצת מעצמה: אם יש ספק, יש ספק..
הלכתי לארכיון…
****************
אני לא גיבור. ניחנתי בכמות אומץ לב שאינה מספיקה כדי לקבוע מסמרות בנושא רצח רבין. אני בסה"כ נברן ששואל שאלות. את השאלה הראשונה כיוונתי לעצמי: למה אני מתעסק עם זה? הינה לכם התשובה: פסטיבל רבין מחזיר אותי לימים אפלים, שבהם השמאל הושיב ציבור גדול (שאני נימנה עליו) על ספסל הנאשמים.

בעוד אנו יושבים נזופים, כל ערוצי התקשורת דחסו לתודעתנו, שהאיש שהביא את ערפאת מטוניס, הוא מנהיג ענק, יחיד בדורו, פורץ דרך שצופה פני עתיד. הפסטיבל האגרסיבי הזה תמיד הזכיר לי את האכזריות בהלעטת אווזים באמצעות צינור. הזכות לקום מספסל הנאשמים ניתנה רק למי שניאות לקחת על עצמו חלק מהאשמה.

משנכנס נובמבר מרבין בהסתה. זה הזמן שהאמת מסתתרת במקלט. אלה העוסקים בפולחן האישיות של הנרצח, משוטטים עם אלות, ששים אלי פיצוח. רק שרוטים שנהנים לשמוע מפי מעצבי דעת קהל שהם "הזויים", יחזרו על תביעתם לעמת את תיאורית הקונספירציה עם הגרסה הרשמית של הרצח.

אני לא שרוט, וכמו שאמרתי גם לא גיבור, אבל תמיהות יש לי, והן מצטרפות לתמיהתה של דליה רבין כפי שהביעה אותה לפני 11 שנים. כנראה היה מי שהזהיר אותה שסקרנותה עלולה להזניק מתוך תיבת פנדורה מפלצת היסטורית, והיה עדיף לה שתתאפק. אותי איש לא הזהיר, ולכן אביע את תמיהותיי.

בליל הרצח, הערוץ הראשון העביר לנו בשידור חי מהכיכר, עדות של גברת שהעידה שהייתה במרחק מטר וחצי!- אני חוזר: מטר וחצי מראש הממשלה. "רבין לא נפגע" פסקה הגברת באופן נחרץ. ארבע פעמים חזרה על הקביעה "רבין לא נפגע"! איך זה שאיש מהערוץ הראשון לא מצא טעם להזמין את הגברת לאולפן, להראות לה (ולצופים) את הקטע בו היא קובעת בנחרצות ש- "רבין לא נפגע", ולדרוש ממנה הסבר!?!

באותה הזדמנות הייתי דורש מדליה רבין שתסביר לנו את פשר נסיגתה מהדרישה לסלק מעליה את סימני השאלה. ובאשרק לאבישי רביב. היום ידוע שהאיש היה מסית ומדיח, שפעל בשליחות השב"כ. לאן נעלם? האם קיבל הוראה לשתוק? היעלמותו לא מחלישה את הספקנים. להיפך. ניבה לניר במאמרה "מה רבין היה עושה" (הארץ / 9.11.11) מזכירה לנו את השאגות "רבין בוגד". נבירה בארכיון מגלה שהצועק הראשי הוא …אבישי רביב. מי שרוצה לחגוג את ביטול הספק- שיפתח שמפניה…

שורה תחתונה- במשפט הפלילי ידועה הקלישאה: "אם יש ספק, אין ספק". אם מחברים את התמיהות (יש עוד)- המסקנה מבצבצת מעצמה: אם יש ספק, יש ספק..

6 תגובות לפוסט "את התמונות האלה הם לא יראו לכם"

 • רם ברמן:

  נרי, לדעתי אתה טועה בתום לב בעניין האישה שאמרה שרבין לא נפגע משום, שהיריות ברבין היו בדרכו למכונית ולא בעת כניסתו למכונית.
  האישה טעתה, ולכן דבריה חסרי משמעות

 • רם ברמן:

  נרי, לדעתי קטעי הסרטים שאתה מציג לא תומכים בדעתך בעניין הקונספירציה ועשויים לשכנע שיגאל עמיר אכן היה הרוצח של ראש הממשלה רבין.
  אני מציע לך להציג סרטים יותר משכנעים או להסיר את הסרטים ללא חלופה.

 • מסכים עם רם:

  הדרך הכי טובה לשכנע שאין שאלות היא להציג שאלות עם תשובות ברורות.
  למה לקח לרכב עם ראש ממשלה פצוע יותר מעשרים דקות לעבור מרחק של מאות מטרים כדי להגיע לבית החולים?

 • נורית:

  ועדת חקירה ממלכתית בראשות השופט העליון מאיר שמגר קבעה חד משמעית שיגאל עמיר הוא הרוצח, וכי אין משמעות לדברי האישה שעמדה כביכו סמוך לרבין כי דבריה לא היו סבירים.
  אגב: מאיר שמגר אינו סמולני (הוא איש אצל לשעבר).

 • נורית:

  בעניין קטעי הוידיאו, נראה לי שהם עשויים לשכנע רק את המשוכנעים.

 • Jacki:

  To think, I was cnfoused a minute ago.

כתיבת תגובה

*