תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
ספטמבר 2011
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

דרור הספקן, זה בשבילך

דרור הספקן, זה בשבילך

מישנה: אין לי בעיה עם ביקורת עוינת, אפילו לא עם מילים, שהמנאץ מלקט מפח האשפה. רק ביקורת אחת "מזיזה" לי: זאת שמאשימה אותי בשקר. המחשבה ש"תסיר בפניי את הכובע" אם אביא הוכחה- לא מספיקה. אתה צריך להסיק מסקנות על עצמך ועל התקשורת. הלכתי לארכיון…
*******************
דרור היקר.
תתפלא, גם אני כמוך חושב שחצי אמת, גרועה משקר. יש לי הסבר שונה משלך: חצי אמת "מתפלחת" לתודעה בתחפושת של "צדיקה" כשמשימתה אחת: גניבת דעת. אחרי שקראת את מאמרי, "ניסים משעל, זה בשבילך", כתבת לי מייל שבו אתה מאשים אותי בכתיבת מאמר מניפולטיבי רצוף "חצאי אמיתות".

אין לי בעיה עם ביקורת עוינת, אפילו לא עם מילים, שהמנאץ מלקט מפח האשפה. רק ביקורת אחת "מזיזה" לי: זאת שמאשימה אותי בשקר- על כל הנגזרות שלו. חצי אמת גרועה משקר. דרשת שאספק הוכחה בוידאו שב- 99, אהוד ברק התחייב לעימות פומבי עם נתניהו, וחמק. "אני בטוח", כך כתבת, "שאם זה אמת, התקשורת הייתה משדרת נון-סטופ את ההתחייבות הזאת, עד שהיה מתייצב לעימות". בלי להניד עפעף (ואולי עם) אתה חושד בי שהמצאתי את זה.

ובאשר לתקשורת- אתה מעיד על עצמך כמי ששונא את הבכיינות המאפיינת את (ציטוט:) "חסידיו השוטים של נתניהו", שלא מפסיקים להאשים את התקשורת ברדיפתו. זה הזכיר לך בדיחה על איש ימין שביקש להתקבל לרדיו כקריין, ונידחה בגלל שהוא …מגמגם. הוא כמובן טען שפסלו אותו בגלל דעותיו.

"אילו באמת התקשורת הייתה רודפת אותו ועוזרת ליריביו, כך כתבת, "הוא לעולם לא היה מגיע לראשות הממשלה". סיימת את מכתבך הרהוט בהבעת שנאה (מיותרת!) למתנחלים שרק בגללם (ציטוט): "אין שלום, ואין רווחה". חתמת ב- "דרור הספקן". מצער ששנאתך לאחיך, זיהמה את הרציונאל שלך.

נעתרתי לאתגר שהעמדת בפניי. המחשבה ש"תסיר בפניי את הכובע" לא מספיקה. אתה צריך להסיק מסקנות על עצמך ועל התקשורת. ולפני שאנחנו הולכים לארכיון, הערה ארוכה שמסבירה את העובדה שנתניהו ראש ממשלה. בניגוד למה שאתה חושב- יש שני גורמים חוץ פוליטיים שמעצבים את דעתו של הציבור: התקשורת, והמציאות.

נתניהו עלה לשלטון ב- 96 בזכות המציאות (אוטובוסים עמוסי נוסעים מתפוצצים)- ברק החליף אותו ב- 99 בזכות התקשורת. שרון (2001) החליף את ברק בזכות המציאות (קריסת אוסלו- אינתיפאדה)!- אולמרט ב- 2006 הגיע לשלטון בזכות התקשורת. שוב המציאות עוזרת לנתניהו: קדימה ב- 2009 ירדה מהשלטון בזכות חורבן מדיני, שתי מלחמות, ומצעד נחקרים אינסופי.

בשורה התחתונה- העדר השמאלני מנהל ויכוח עיקש עם המציאות. אני לא יודע מה דעתך- לי יש דעה רעה על אלה שמתווכחים עם המציאות. ועכשיו לארכיון…

כתיבת תגובה

*