תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
ספטמבר 2011
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

ירון לונדון: הרצוג לא איש ישר

ירון לונדון: הרצוג לא איש ישר

מישנה: גם בוז'י לא מתאים. שני כישלונות מוסריים דבקו בו. הראשון מתייחס לפרשת עמותות ברק שנחקרה במשטרה, ובוז'י שמר על זכות השתיקה, והשני מתייחס לגיוס הדוגמנית בר רפאלי לקמפיין לאומי, תוך התעלמות מהעובדה שהיא משתמטת…
הלכתי לארכיון…
*************************
בשונה מעמיר פרץ ועמרם מצנע שהנהיגו את מפלגת העבודה וכשלו כישלון חרוץ, ח"כ בוז'י הרצוג, לא ניסה. למרות שאיני תומך במפלגה הזאת, הבעתי תמיכה פומבית בשלי יחימוביץ (שאני חולק עליה אידיאולוגית). שורות אלה עניינן- בוז'י הרצוג. שתי סיבות, שתיהן ערכיות עשו את בוז'י לדמות פוליטית שהייתי רוצה לראות מחוץ לפוליטיקה.

הראשונה- אני לא סולח לו על גיוס הדוגמנית המשתמטת בר רפאלי לקמפיין לאומי עת כיהן כשר התיירות. רפאלי, שהחלה את הקריירה שלה לפני הגיעה לגיל גיוס, נישאה נישואין פיקטיביים לאיש מבוגר, חבר של אבא שלה- כדי לחמוק מחובת השירות. אחרי שזכתה בשחרור המיוחל, התגרשה. לא צריך להיות משפטן כדי להבין שמדובר במעשה הונאה. במדינה הנלחמת על קיומה, אנשים כמו בר רפאלי ראויים להוקעה. חטא בוז'י הרצוג כלפי חיילי ונכי צהל, והמשפחות השכולות, שהתעלם מהכתם הקשה הזה של רפאלי. הסיבה השנייה: חלקו בפרשת העמותות.

תזכורת: בקדנציה הראשונה של נתניהו, התקשורת סיפקה חמור לבן לאהוד ברק, ושיווקה אותו כמשיח שיביא אותנו בשערי גן-עדן. מיליוני שקלים נשפכו ע"י עמותות שונות, כדי לעזור לתקשורת להמליך את ברק. מיכאל איתן התאמץ לעניין את כלבי השמירה בסירחון שהעמותות האלה הפרישו. לא הצליח.

אחרי שברק ניצח, מבקר המדינה, השופט העליון אליעזר גולדברג, פרסם דוח שבוז'י התמים כיכב בו. השורה התחתונה (רמיסת החוק ברגל גסה!!!!) אילצה את הרצוג להתייצב מול חוקרי משטרה. הוא פחד לשקר, ועוד יותר- פחד להגיד את האמת. כעו"ד הבין, שהסיכוי היחיד שלו- גם אם קלוש- להחליק את עצמו מהפרשה טמון בזכות השתיקה. והוא שתק.

בתוכנית "חיידק פוליטי" ששודרה ב- 6.9.11 (ערוץ הכנסת) השיב הרצוג לשאלת הצופה יעקב משיח בנושא שתיקתו מול חוקרי המשטרה בפרשת העמותות. הרצוג לא התבלבל והשיב ש- לא שמרתי על זכות השתיקה! הפעם שיקר!! קיוויתי שיהיה מי מהעיתונאים שיעשה מהשקר הזה "סיפור". נאדה. הלכתי לארכיון… שופופו.


.

כתיבת תגובה

*