תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוגוסט 2011
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

אימא של מצנע: הוא לא מתאים

אימא של מצנע: הוא לא מתאים

מישנה: הסקרים המחמיאים- שבינתיים השתנו- דחפו את מצנע לנסות שוב. אנחנו צריכים להגיד לו, תודה על הנכונות, ניסינו… הלכתי לארכיון…
**************************
עמרם מצנע ועמיר פרץ- ניסו ונכשלו. אראל מרגלית רוצה להיבחר לכנסת. כדי לזכות בחשיפה, הוא מתמודד על ראשות העבודה. כסף לא בעיה. בוז'י היה שר בינוני שנושא על גבו דבשת מוסרית, ושלי יחימוביץ מביאה איתה להתמודדות משהו שעוד לא היה.
אני בעד שלי.

בטרם יגידו מתפקדי העבודה את דברם, אביא בסדרת מאמרים נימוקי וידאו להתנגדותי למתמודדים הגברים, ותמיכתי בשלי יחימוביץ (למרות שאני חולק עליה לאורך ולרוחב), הראשון, עמרם מצנע.

הוא מתראיין הרבה. ברדיו, בטלביזיה ובעיתונים. התחושה הראשית- האיש סומך רק על דבר אחד: זיכרונו הקצר של הציבור. זה לא ממש חשוב מה אומר מצנע לפני הפריימריס. אומר רק זאת: יועצי התקשורת של (כמעט) כל המועמדים, מדריכים אותם לכייל את המסרים לכתובת ממוקדת: האוזן של המצביעים שגורל ההתמודדות נתון בידיהם. זה מחייב ויתור על האמת, ותשובות מותאמות.

להתמודדות הראשונה שלו על ראשות העבודה, הגיע מצנע כראש העיר חיפה לשעבר.
אחרי שזכה, הבין שהניסיון שהביא איתו לתפקיד- לא מספיק. הוא ניגף מול שרון, ולא הצליח לגבש סמכות מנהיגותית בתוך מפלגתו שלו. הם עשו לו את המוות. אם לסכם את תקופת מנהיגותו הראשונה- הרי שמדובר בכישלון. הוא עצמו הודה בזה. לפרשן אמנון אברמוביץ היה הסבר: "התנהגותו הפוליטית של מצנע הייתה על גבול התימהונות".

לאימא שלו היה הסבר יותר אימהי ויותר בהיר: "הוא לא מתאים". ואין כמו אימא להכיר את בנה. מחליפו בירוחם, מיכאל ביטון, המתין עד שיפוג תוקפם של השבחים שהתקשורת הרעיפה עליו, ואז גילה לציבור שמצנע השאיר את ירוחם עם מינוס ענק בקופה (מיליונים) שמקשה עליו את ניהול העיר.

צריך להגיד את האמת. המשבר הקשה של מפלגת העבודה, והחיוך של הסקרים- דחפו את מצנע לנסות שוב. אנחנו צריכים להגיד לו- תודה על הנכונות, ניסינו…


כתיבת תגובה

*