תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוגוסט 2011
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

לקראת ספטמבר

לקראת ספטמבר

מישנה: ההתקפה, והטחת אשמה בנתניהו מוכיחים שהאינטרס האישי של ציפורה מבטל את האינטרס הציבורי. כדי להחליף אותו על ההגה, היא מייחלת לאסון מדיני בספטמבר. היא רוצה תאונה קשה. כמה יותר קשה- ככה הסיכוי להחליף את הנהג יותר גבוה.
***************************
אין בי היומרה שיש לדעתנים עם עבר עתיר טעויות דוגמת עקיבא אלדר לדעת מה יקרה- אם וכאשר הפלסטינים יכריזו על מדינה באופן חד- צדדי. בדבר אחד אני בטוח: המנהיג של היהודים הוא בנימין נתניהו, והמנהיג של האויבים הוא אבו-מאזן. זה ברור לי, כמעט כמו שלא ברור לי, למה ציפורה לבני נותנת עידוד למנהיג האויבים.

"ההחלטה רעה לישראל", קובעת ציפורה, ולכישלון המדיני הזה יש אחראי אחד- נתניהו" (ברק רביד / הארץ / 13.8.11). ועוד מאותה כתבה: התנהלותו של נתניהו מסוכנת. הוא מביא את ישראל לחולשה חסרת תקדים שתפגע בביטחון שלנו. נתניהו חשב שהוא מדבר חזק ובפועל החליש את ישראל". אבו-מאזן קרא והתמוגג.

כמי שעוקב מקרוב (בתקשורת) אחרי התנהלות ציפורה והמפלגה שלה- אני קובע באופן הכי נחרץ: קדימה שורדת בזכות שני דברים שיש ביניהם קשר: הגנת התקשורת והשקר. למפלגה שקמה בזכות גניבת מנדטים- השקר הוא חמצן. אמירת אמת תמיט עליה כליה.

היא מאשימה את נתניהו בקיפאון המדיני? זה לא היא ואולמרט שניסו ולא הצליחו? בארכיונים של ערוצי הטלביזיה (כמו בארכיון שלי) יש ציטוטים של כל בכירי קדימה שאומרים: "אין עם מי לדבר" (לפני ואחרי ההינתקות), ו- "אבו-מאזן לא רלוונטי".

ההתקפה, והטחת אשמה בנתניהו מוכיחים שהאינטרס האישי של ציפורה מבטל את האינטרס הציבורי. כדי להחליף אותו על ההגה, היא מייחלת לאסון מדיני בספטמבר. היא רוצה תאונה קשה. כמה יותר קשה- ככה הסיכוי להחליף את הנהג יותר גבוה. זה היה בסדר בתנאי אחד: שלא אנחנו הנוסעים.

הלכתי לארכיון ומצאתי: הרעיון להכריז על מדינה פלסטינית באופן חד-צדדי איננו רעיון חדש. בפברואר 99 השתתף הפרופסור ארנון סופר במשחק סימולציה עם בכירים פלסטינים, כשהנושא: והיה אם יכריזו על מדינה באופן חד-צדדי. הבאתי שני קטעים מהתוכנית "פופוליטיקה" (ערוץ 1 / מרץ 99).

בקטע הראשון, פרופסור סופר משתף אותנו במסקנות שלו, ובקטע השני שר החוץ דאז אריאל שרון שוטח את משנתו המדינית, למקרה ש… בסוף הקטע השני, שרון מגלה לנו, שבשיחות עם הפלסטינים הם מדברים על גבולות 47… שמישהו יגיד את זה לציפורה…

כתיבת תגובה

*