תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
יולי 2011
א ב ג ד ה ו ש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

ליכוד- קדימה: מצא את ההבדלים

ליכוד- קדימה: מצא את ההבדלים

מישנה: הכותרות תחת שלטון הליכוד מזכירות מדינות משעממות… נורמאליות. איפה, איפה הריגוש ששלטון קדימה הציע לחובבי האקשן. אין לי עניין לשווק את קדימה, אבל טעימה קטנה בחינם- בימים שהמחירים רק עולים- לא תזיק… הלכתי לארכיון…
********************************
יש אנשים שמוכנים לשלם הרבה כדי לחוות ריגוש עז. פושעים עתירי ממון- לא יחזרו למוטב המשעמם, רק משום הריגוש הכרוך בסריקת המכונית בגלל חשד למטען נפץ. חובבי הרפתקאות לא יוותרו על הריגוש שמציעה קפיצת באנג'י. בין האופנוענים תמצאו רבים שהיו רוצים לראות ביטול הגבלת מהירות.

ממשלת הליכוד משעממת את האזרחים המכורים לריגושים עזים. אתה פותח עיתונים, שומע רדיו או צופה במהדורות החדשות בטלביזיה- ורואה כותרות ענק שמזכירות מדינות נורמאליות. שביתות ומחאות. מה זה? זה ריגוש??

איפה מנוסת מיליוני האזרחים למקלטים. איפה מצעד נחקרי קדימה?- שחר אדום כל חצי שעה… הירשזון המכחיש… הנגבי והקלון… חיים רמון והלשון… וינוגרד עם תעודת הציונים שהנפיק… לא שכחנו את דעתו של הלוליין הפלילי, ראש ממשלת קדימה על מוסד מבקר המדינה: "קרקס", הוא אמר. איפה הבוז לכנופיית שלטון החוק?.. מה יש לנו היום?

רופאים עובדים, מפיצים שמועה שהם בשביתה כדי לזכות בשיפור תנאים- זה ריגוש??? צעירים חסרי מנוח רוצים דירה שכורה בצפון ת"א, במחיר דירה שכורה בצפון קריית גת- זה ריגוש? שמאלנים פטריוטים, נחרדים מהרעיון ללמד ילדים בגן את התקווה- זה ריגוש? עמוס עוז מתפלש בעפר רגליו של העבריין אריה דרעי- זה ריגוש? יאיר לפיד מוכיח מדי שבוע, שניתן להפליץ מהמקלדת מעשה קסמים- זה ריגוש?

הכותרות האלה כל כך דלילות ותפלות, שהגעגוע לממשלת קדימה מגיע לרמה של ייסורי נפש. ציפורה לבני חשה בכך. בראיון שנתנה למיה בנגל היא נוגעת בשוקר חשמלי בגעגועים המייסרים: "אני מציעה שכל אחד יישאל את עצמו איפה הייתה ישראל לפני שנתיים וחצי" (מעריב / 20.7.11). היא אמרה "שנתיים וחצי", אבל התכוונה לקדנציה של ממשלת קדימה. היו לה עוד כמה הערות שמלשינות על עולמה הפנימי – כמו געגועיה לחשוד בפלילים שרון, וליכולת הניהול של הנאשם בפלילים אולמרט- אבל נניח לזה.

אין לי עניין לשווק את קדימה כמפלגת האקשן הגדול, אבל טעימה קטנה בחינם- בימים שהמחירים רק עולים- לא תזיק… שופופו…

כתיבת תגובה

*