תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
יוני 2011
א ב ג ד ה ו ש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

חיים רמון, למען גלעד שליט

חיים רמון, למען גלעד שליט

מישנה: שנתיים לפני שגלעד שליט נחטף, חיים רמון הזהיר שעסקת טננבאום תפיל את השמיים על משפחת החטוף הבא… אחמד יאסין אמר לאנשיו: "תחטפו חייל ישראלי. היהודים מבינים רק כוח". ומה יש לרופסים שלנו לומר? כניעה = עוצמה…
הלכתי לארכיון
*******************
אתחיל מהסוף: אני בטוח שאילו ראש הממשלה היה נכנע, ועושה את עסקת שליט כפי שהיא מוצעת, הראשונים לקרוע אותו לגזרים הם תומכי הכניעה. אלה נמצאים בפוליטיקה, בסביבת המשפחה ובעיקר בתקשורת.

למה חיכית כל כך הרבה שנים???- יטיחו בו. שתי דקות אחרי, יתנפלו עליו גנבי המנדטים מקדימה. "אמרנו לכם שהוא לחיץ. למרות הקושי- אנחנו עמדנו בלחץ של משפחת שליט. נתניהו יהיה אחראי לחטיפה הבאה". הפרשנות לעסקה המאוחרת תהיה ארסית וגורפת. גלעד שליט האומלל משלם מחיר כבד, בגלל הטמטום של התומכים, עסקת טננבאום, והציניות של התקשורת.

הקמפיין למען הכניעה מתחיל מהגדרה שקרית. ברור למובילי הקמפיין שבלי שקר, לא ניתן לגייס תמיכה. תדע כל אם עברייה וכל אזרח תומך- אלמלא שיקרו לכם, גם אתם הייתם מתנגדים. מנקודת מבט אובייקטיבית, תומכי העסקה דורשים מראש ממשלת ישראל להיכנע לטרוריסטים! מחיר הכניעה- כמה שיהיה גבוה- לא מעניין. גם חיים רמון מבין זאת כך. שנתיים לפני שגלעד שליט נחטף, הוא ידע שזה יקרה.

התקשורת הוכיחה שהיא מסוגלת באמצעות שקרים ומניפולציות לגייס תמיכה ציבורית למעשים מטורפים. הסכם אוסלו שגבה מחיר דמים כבד, התברר כטירוף מדיני שהרחיק את השלום. המנוסה מדרום לבנון בלי הסכם, עודדה את נסראללה להצטייד ולהתאמן לקראת הסיבוב הבא שהגיע.

עקירת יישובי גוש קטיף וצפון השומרון, ריסקה (בנוסף לאלפי יהודים) את המתונים הפלסטינים שהשמאל חפץ בחיזוקם, והפכה את עזה לחמאסן. ואחרון עסקת טננבאום. העסקה הזאת הפילה את השמיים על משפחות שליט, רגב וגולדווסר.

מי שהתנגד בזמנו לעסקת טננבאום שותק היום. הפחד מהתקשורת משתיק ומשתק אותם. ביניהם פוליטיקאים עם פה ג'ורה דוגמת אהוד אולמרט ורוני בראון. לא תאמינו, אבל גם בוז'י הרצוג התנגד. כמוהו עמיר פרץ, דן חלוץ ומאיר שטרית. שתיקתם מוכיחה עיוות דמוקרטי: התקשורת שולטטטטטטטטטטטטת.
די לכיבוש!


כתיבת תגובה

*