תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
פברואר 2011
א ב ג ד ה ו ש
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

רביב דרוקר, זה בשבילך

רביב דרוקר, זה בשבילך

מישנה: ציפורה הביעה דעתה בעבר על פלסטין העתידית, כפתרון הנכון למאוויים הלאומיים של ערביי ישראל. אלא שהפחד מהקניבלים של השמאל, הכניס אותה לקונכייה משם גמגמה משהו. ואתה מר דרוקר, אכלת את הלוקש. הלכתי לארכיון…

רביב דרוקר.

אתה קראת את מסמכי המו"מ עם הפלסטינים שנחשפו באל-ג'זירה וחשת דחף לתקן עוולה. אני קראתי את "התיקון", וחשתי דחף להביא דברים בשם אומרם.

תחת הכותרת הארוכה "אל ג'זירה תוקפים באופן מוטה את הרש"פ, אבל למה אנחנו מצטרפים"? (הבלוג של רביב דרוקר / 26.1.11), אתה מעמיד דברים על "דיוקם". במאמר שכתבת, ארבעה סעיפי התייחסות.

א)- הפלסטינים ויתרו בירושלים. תגובתך: "שטויות".

ב)- הפלסטינים ויתרו בסוגית הפליטים. תגובתך: "עוד שטות מוחלטת".

ג)- הפלסטינים שיתפו פעולה בחיסול מבוקשים. תגובתך: "עוד סילוף בוטה".

ד)- לבני הציעה להעביר כפרים ערביים בישראל לתחומי פלסטין.

שורות אלה עניינן הסעיף הרביעי לאמור "לבני הציעה להעביר כפרים ערביים לתחומי פלסטין". "לפי המסמכים", כך אתה כותב, "לא היה ולא נברא". אח"כ אתה כותב שיכול להיות שאמרה משהו שלא הובן כהלכה. דהיינו, (ציטוט) "היא הסבירה שישראל לא רוצה לחזור על בעיית רג'ר בצפון, כפר שנחצה לשניים והזכירה שיש כמה כפרים שמחציתם בתחומי ישראל, ומחציתם בתחומי פלסטין"… "היא בפירוש לא אמרה שעמדתה היא שצריך להעביר גם את החלקים שבתוך ישראל לפלסטין. לפחות לא במסמך הזה".

אני מתייחס ל"תיקון" שלך לא בגלל אי דיוק, אלא משום הרושם שהוא נוטע בתודעת קוראיך. מקריאת רשימתך ניתן להבין שהגברת לבני מתנגדת לתוכנית ליברמן על הזזת קו הגבול ככה שכפרים ערבים (איפה שזה ניתן) יהיו בשטח הריבוני של פלסטין העתידית. הניסיון המגושם שלה להכחיש את הדברים, מקורו בחשש מהקניבלים של השמאל שאסרו מלחמת עולם, נגד מה שהם מכנים "גל עכור של גזענות ששוטף את הארץ".

על הפחד מהם צריך להוסיף גם את הפחד שמה ימצא הנברן שישלוף מהארכיון את הקטע שבו היא אומרת (ציטוט) "הפתרון הלאומי של ערביי ישראל יהיה בפלסטין". אני הבנתי, בדיוק את מה שהבין אחמד טיבי. הוא שמע ונחרד: "לבני מסוכנת מליברמן", הוא אמר לדן מרגלית ומיה בנגל (ערב חדש). היא התקפלה מפחד, ואתה מר דרוקר, אכלת את הלוקש.

קבל בצבע…

כתיבת תגובה

*