תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
ינואר 2011
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

כאסח: התקשורת נגד המציאות

כאסח: התקשורת נגד המציאות

מישנה: בלי צביעות- אין שמאל! לליברמן אסור להגדיר את ארגוני השמאל "סייעני טרור". שכחו שהם הראשונים להגדיר את הליכוד "סייעני חמאס". הלכתי לארכיון…

כל מי שרוצה להשפיע על המונים, זקוק לתקשורת. ההזדקקות הזאת היא מקור עוצמתה. היה זמן שכינו את התקשורת בשל עוצמת השפעתה, "המעצמה השביעית". אני נמנה על אלה הבטוחים, שהתקשורת היא "המעצמה הראשונה". היום ברור, שהתקשורת היא שדה קרב וירטואלי שמשפיע באופן נחרץ גם על שדה הקרב האמיתי. מהסיבה הזו, ההשקעה בהסברה מגיעה למיליונים.

אם כך- איך יכול להיות שבוויכוח עם ליברמן, התקשורת הישראלית המגויסת מפסידה בקרב על התודעה? את השאלה הזאת האליטה השמאלנית לא שואלת. אילו שאלה, התשובה היחידה הנכונה הייתה בועטת להם בפרצוף: יש לתקשורת יריבה קשוחה- המציאות. במחסני הנשק שלה יש רק אמת.

האזרח יושב לו על כס השיפוט, והאדומים יגיעו אליו דרך אמצעי התקשורת וינסו לשכנע אותו להתנגד לרעיון לחקור את מקורות המימון של ארגוני השמאל. "הכחולים", יריביהם האידיאולוגים, ינסו לשכנע, לתמוך. האדומים יגדירו את עצמם "נציגי האור, זכויות אדם,  והשלום". "הכחולים" יגדירו את עצמם "נציגי המדינה היהודית המתגוננת".

הויכוח מתלהט. האזרח – להלן השופט- מקשיב ומגבש דעה. ועוד לפני שהעביר את פסיקתו למינה צמח, "האדומים" יזהירו: הפשיסטים מציגים אותנו בעולם כמדינה מצורעת. "הקפטן" של הכחולים יגדיר אותם כ- "סייעני טרור". בוווום! השמיים נפלו. להגדרה "סייעני טרור", כך יגידו, יש פירוש אחד: התרת דם!

האדומים נצלו את שליטתם בתקשורת ופתחו בהרעשה כבדה. פרופסורים ירדו ממגדל השן והעלו מהאוב את נשק יום הדין: טראומות היסטוריות. "הליברמנים", כך יזהירו, "מחזירים אותנו לתקופה הכי אפלה בהיסטוריה". חלקם יכוונו לשנות השלושים באירופה בהן רדפו יהודים בתקופה הנאצית, אחרים יכוונו לשנות החמישים באמריקה בהן רדפו קומוניסטים בתקופה המקארתיסטית. אלה ואלה יזכירו לנו את הימים שקדמו לרצח רבין.

המציאות נכנסה לפעולה. "ארגוני השמאל עוזרים לאויב הפלסטיני בזירה ההסברתית" אמרו הכחולים. זה הם שסיפקו לועדת גולדסטון "חומר מרשיע" נגד חיילי צהל. בעזרתם ולעיתים בהדרכתם, הם מציגים את מנהיגי וחיילי המדינה היהודית, כ"פושעי מלחמה". זה הם שמפיצים את המסר על ישראל המצורעת, ועליהם בדיוק התכוון הנביא כשאמר "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו".

האדומים טלטלו את עמודי הבית בגלל הביטוי "סייעני טרור". הלכתי לארכיון ומצאתי ציטוט דומה מפי אהוד ברק מהימים שהיה התקווה הלבנה. ברור שהגדרת הליכוד כ"סייען חמאס", חיזקה את אהבתם ותמיכתם באיש, שהיום הם שוקדים על הפצת שנאה כלפיו. ברק לא היה הראשון. הקדים אותו יצחק רבין.

האדמו"ר עמוס עוז ניסה להתחכם: זה לא הליכוד שמסייע לחמאס, זה החמאס שמסייע לליכוד. ואם בארזי השמאל נפלה שלהבת, מה לכם כי תלינו על אזובי ימין…


כתיבת תגובה

*