תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
ינואר 2011
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

עמרם מצנע, קבל תזכורת

עמרם מצנע, קבל תזכורת

מישנה: עמרם מצנע לא מתאים. גם לדעתה של אימא שלו. הוא סוכן הזיות שלום, שכמנהיג מפלגת העבודה הוא נכשל כישלון חרוץ- גם לפי דעתו. החיזור אחריו, מעיד על ייאוש השמאל מעצמו. בגילו של מצנע, הזיכרון לא משהו. הלכתי לארכיון…

השמאל הגוסס מחפש מנהיג, ועמרם מצנע נראה לו מתאים. יש משהו נקי באיש התמים הזה, שמעורר אהדה. נכונותו "לרדת" לנגב כדי לנהל את ירוחם במשך 5 שנים, הייתה מעשה ציוני חלוצי ממדרגה ראשונה. על זה מגיע לו שאפו ענק. ובכל זאת, חזרה לפוליטיקה הלאומית של מי שהיה, השראת העקירה של שרון, אין בה בשורה.

לפני שבועיים, מצנע נסע ביחד עם עוד כמה מההזויים שמכרו לנו את "הבנות ז'נבה" לפגישת תחזוקה עם מכחיש השואה אבו-מאזן. אחרי שראינו את זקנו מתחכך בפרצופו של הנשיא הפלסטיני, הוא ניצב מול המצלמות והכריז: "יש לנו פרטנר"! במוקטעה ראו את הקטע בטלביזיה, ואמרו זה לזה: "יש לנו אהבל".

ברור שלא היה לו אומץ לשאול את אבו-מאזן לגבי ויתור פלסטיני על זכות-השיבה. תשובה כנה, הייתה מדללת את האופטימיות שלו בסיכויי השלום. מבחינתם של האזרחים עם ההשקפה הימנית, עמרם מצנע לא מתאים. שמאלני מדיי. כל איש ימין שיציע לו, לטובתו, לזנוח את הרעיון לחזור לפוליטיקה הלאומית, ייתקל בבוז. אם זה בוער בעצמותיו, אז גם אימא שלו, אם תבקש ממנו לוותר, תקבל סירוב אוהב.

הניסיון הראשון שלו כמנהיג העבודה הסתיים בפיאסקו אישי ופוליטי. לאימא שלו היה הסבר: "הוא לא מתאים". הפרשן אמנון אברמוביץ היה יותר מכויל: התנהגותו הפוליטית של מצנע הייתה על גבול התימהונות. מאחר ובגילו, הזיכרון לא משהו, הלכתי לארכיון ושלפתי כמה קטעים שיעזרו לו להיזכר בטעמה המר של החוויה שעבר.

שופופו.

2 תגובות לפוסט "עמרם מצנע, קבל תזכורת"

 • אורן:

  אולי כדאי לעשות מאמץ עכשיו ולאחזר את הקטעים האלה שהורדו ע"י יוטיוב

 • admin:

  היי אורן,
  אנחנו כרגע עובדים חזק בכדי לעלות שוב את כול קטעי הוידאו שהורדו מיוטיוב.
  אנחנו בודקים אפשרויות שונות מיוטיוב בכדי שלא יורידו לנו שוב את כול הקטעים

  היו לנו במאגר הסרטים למעלה מ300 קטעי וידאו שונים – קטעי חדשות והתלוננו רק על 2 מהם 🙂 מעניין למה….

  תודה רבה על התמיכה ונשמח לדעת עם יש לך רעיונות שיעזרו לנו לקדם את הנושא

  המשך יום נפלא
  צוות ארכיונרי

כתיבת תגובה

*