תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
דצמבר 2010
א ב ג ד ה ו ש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

נפתלי רז, שוב תפסתי אותך

נפתלי רז, שוב תפסתי אותך

מישנה: לא יפה. אתה מגדיר את עצמך כאיש חינוך. השקרים אותם אתה מצמיד למסריך בטרם שיגור, אונסים אותי להשחית זמן יקר. מגיע לקוראיך התמימים הגנה ממך. למענם, הלכתי לארכיון…

קראתי את רשימתך "יש פרטנר" (מחלקה ראשונה / 15.12.10). לא הופתעתי לגלות  אי דיוקים. אתה מביא מידע וציטוטים, שצרכני התקשורת נחשפו להם לפני עשר שנים, בהנחה שלא יהיה מי שיעמיד אותך על "טעותך". טעית!

התפוצצות שיחות השלום בקמפ-דייויד (יולי 2000), גררה אחריה כמה גרסאות, לגבי האחריות. לך אין ספק: אהוד ברק שיקר לנו ("שקר מוחלט"! כתבת)- כשאמר "אין פרטנר". כדי לתת חיזוק לגרסתך, אתה נעזר בשמות של אנשים "שהיו שם", או "שיודעים משהו".

את הקביעה שלך אתה מבסס על סיכום שיחות חשאיות שהיו חודשיים קודם בשוודיה (ערוץ שטוקהולם). בראש הקבוצה הפלסטינית היה אבו-עלא, ומהצד הישראלי, פרופסור שלמה בן עמי וגלעד שר. המפגש הזה, כך אתה טוען, הסתבך על אחוזי סיפוח. קראתי, והלכתי לארכיון.

בעדינות אגיד שהתבלבלת. אכן, היו שיחות חשאיות בשטוקהולם. ונכון, אבו-עלא, גלעד שר ופרופסור בן עמי היו שם. הפיצוץ היה, לא בגלל אחוזי סיפוח כמו שאתה כותב, אלא בגלל זכות-השיבה. ההבדל עצום. פרופ' בן-עמי אמר שמסיבות הומניטאריות ישראל מוכנה "לאיחוד משפחות" מוגבל (20,000), ואבו-עלא סבר, שבלי מימוש זכותם של 3,000,000 פלסטינים לשוב למולדתם, הם (ערפאת וחבריו) לא יצליחו להעביר את זה אצלם.

מר רז. אל לך להפיץ דיבת עמך רעה. גם ככה מדינת היהודים צריכה להתמודד עם מאסת שקרים בקנה מידה עולמי. קח דוגמא מאדם יקר, שאין לי ספק שאתה מכיר: חיים שור. גם הוא כמוך, איש שלום. אלא שבשונה ממך, אחרי שניהל עם הפלסטינים אינסוף מפגשים, הוא הגיע למסקנה (יוני 2001) ש- "השקר הוא כלי עבודתם".

לאלה שקוראים את רשימתי, ולא יודעים מיהו חיים שור: מדובר באיש הגות שמאלני, שהיה מזכיר הקיבוץ הארצי ועורך העיתון "על המשמר" מנוחתו גיהינום. כל חייו הטיף לשלום עם הפלסטינים. הוא קיים ויזם מפגשי שלום עם המתונים שבהם, הרבה לפני שיוזמי הבנות ז'נבה חלמו לקחת איתם לטקס החתימה את ויקי כנפו. עד שיום בהיר האסימון ירד לו. "הם שקרנים", אמר לאורנה קדוש.

בראיון ארוך ותחת הכותרת "לא אסלח לפלסטינים לעולם" (סופשבוע מעריב / 24.6.01) אמר חיים שור: "הם רימו אותי באופן אישי, והם רימו את כל השמאל בישראל. הם שיקרו לנו והונו אותנו. לא אסלח להם על זה לעולם. כשיוסי ביילין אומר שהוא הגיע איתם לנוסחה משותפת על זכות-השיבה, אז חינו של יוסי ביילין יורד פלאים בעיניי. כי אם הוא לא מבין מה קורה, אז הוא לא באמת איש שמאל. כי איש שמאל אמיתי, זה אדם שצריך לראות את המציאות כפי שהיא". סוף ציטוט.

הייתי יכול להביא לך עוד כמה ציטוטים מאנשי שמאל שהתפכחו (חלקם לכמה שניות). אלא שעצימת העיניים שלך תוך כדי התרפקות בחיקו החמים של השקר העצמי, מעידה עליך שאתה נהנה. ההנאה שלך, גוזרת עליי איפוק. שורות אלה נכתבו, כדי להאיר את עיני קוראיך התמימים, לרמת האמינות שלך.

כתיבת תגובה

*