תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
נובמבר 2010
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

חיים אמסלם הביתה!

חיים אמסלם הביתה!

מישנה: בשונה מגנבי המנדטים של קדימה, חיים אמסלם מחזיק במנדט שמאז הניף את נס המרד, כבר לא שלו. אלה כללי המשחק בש"ס.

אפשר להגיד דברים נכונים ולהיות לא בסדר. ח"כ חיים אמסלם הוא דוגמא טרייה. לא מצאתי במאסה החדשה שהשמיע שום דבר שאני חולק עליו. גם אני, כמוהו,  תומך בהתלהבות בגיוס בחורי ישיבה, ויצירת מציאות שתאלץ את האברכים לצאת לעבודה. ולמרות זאת אני סבור שח"כ אמסלם צריך להניח את המנדט, וללכת הביתה.

זה לא בסדר להיכנס לכנסת על הגב של הרב עובדיה, ומבפנים להשמיע זמירות שהן לצנינים באוזניו. כל הפרשנים הפוליטיים יודעים שאי אפשר להיכנס לכנסת בתוך המסגרת של ש"ס בלי האישור של הרב. גם ח"כ חיים אמסלם יודע זאת. התשואות להן הוא זוכה מכל עבר יש להם שתי סיבות: מוסר כפול שמאפיין את השמאל, והתייחסות שטחית למרד שלו, מצד תומכיו בימין.

כדי להבין כמה אמסלם לא בסדר, צריך לחשוב הפוך. שאלה: האם מותר לח"כ ניצן הורוביץ לחזור בתשובה, ולתמוך במסרים דתיים (כמו למשל סגירת עסקים בשבת)? התשובה- כן! האם מותר לו לתמוך בחוקים דתיים מתוך מר"צ? התשובה החד משמעית היא- לא! מפני שח"כ ניצן הורביץ נכנס לכנסת בזכות קולותיהם של אזרחים שתומכים בעסקים פתוחים בשבת. בדיוק אותו דבר חיים אמסלם.

רוצה להשמיע מסרים ורעיונות שנוגדים את השקפתו של הרב עובדיה יוסף?- אין בעיה: תתפטר מהכנסת, ומבחוץ תגיד כל מה שבא לך. אז תגלה שהתשואות שתקבל הרבה יותר מינוריות. מנקודת מבט של השמאל, אמסלם לא ממש גיבור, אלא עוד מזרחי שעושה בלגן בחצר שנואה.

לא במקרה אני נזכר בח"כ לשעבר הרב עזרן ז"ל. גם הוא, כמו הרב חיים אמסלם השמיע דעות שזיכו אותו לתשואות רמות מצד שונאי ש"ס. בשלב מסוים ניסה את כוחו בקלפי, וכשל. אלה שמחו כפיים, הצביעו למפלגות אחרות.

מנקודת מבט של מר"ן חיים אמסלם, הוא פירומן. התקשורת השמאלנית, תמיד תתמוך, תעודד ותיתן גיבוי לפירומנים מהימין. כי הם צבועים. מה שמותר לחיים אמסלם, אסור לניצן הורוביץ. ההגדרה שבחר אמסלם להגדיר את עצמו "חרדי חדש" טעונה הוכחה. וזו תבוא, רק אם יניח את המנדט בש"ס, וינסה את כוחו ברשימה אחרת. במקרה כזה, הוא ישמע תשואות גם מאנשים כמוני…

אמסלם הביתה!

כתיבת תגובה

*