תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוקטובר 2010
א ב ג ד ה ו ש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

אחד בפה ואחד בלב

אחד בפה ואחד בלב

מישנה: יוסי שריד אוהב את רבין? הלכתי לארכיון…

כמה מילים על יוסי שריד

אני אוהב לקרוא את המאמרים שלו. לא בגלל שהוא (ברוב המקרים) מרגיז אותי, אלא משום כישרונו ויכולתו הנדירה להתנסח. כמה שהוא טועה אידיאולוגית, ככה הוא רהוט, עסיסי וארסי. מאגר הקונוטציות שלו בלתי נדלה, וטיפות הארס שהוא מזליף על המסרים, הינן תבלין מיוחד וייחודי, שרק המקלדת שלו נתברכה בו. בזכות כישרונו הנדיר הוא פיתח אגו כל כך ענק, שאפילו אלוהים יחוש במחיצתו רגשי נחיתות.

תגובה למאמרו "זה לא רבין" (הארץ / 22.10.10).

מתוך המאמר בחרתי להתייחס לפסקה הבאה: "אפילו בתוך הבית יש כבר מי שנמאס לו מהרבין הזה ומזכרו המעיק המסמל בעיני רבים פספוס והחמצה, תובע להוריד את תמונתו מקיר ההנצחה אל מרתף הנשייה במרכז המפלגה". ועוד מתוך המאמר: "אין ערך להעמדת פנים, כשהחובה החוקית איננה מתיישבת עם חובת הלבבות. אחת בפה ואחת בלב- זה מסר כפול ולא חינוכי". בסוף המאמר הודה שריד שהוא אהב את רבין.

סיכמתי את המסרים: יש לנו כאן מחאה אינטליגנטית כנגד הרעיון שהשמיעה ח"כ עינת וילף (העבודה) לדחוק את הפוסטר של המיתוס ולהבליט את הפוסטר של בן-גוריון. ולמרות שאהב את רבין ובלי שום קשר, הוא סבור ש- "אין ערך להעמדת פנים… אחת בפה ואחת בלב", כך שריד, "זה מסר כפול ולא מוסרי"…

אם יש משהו ששריד היה רוצה שנחשוב עליו כולנו (ימין ושמאל כאחד) זה- שהוא איש אמת. הוא לא יעמיד פנים, ואצלו אין דבר כזה "אחד בפה ואחד בלב. זה מוסר כפול".

יוסי שריד אוהב את רבין?  הלכתי לארכיון.

שופופו…

כתיבת תגובה

*