תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוגוסט 2010
א ב ג ד ה ו ש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

חיים רמון משחק מלוכלך

חיים רמון משחק מלוכלך

מישנה: בימי שלטון אולמרט, חיים רמון אמר: "המילה שלום נמחקה מהלקסיקוןתזת המו"מ המדיני התנפצה לחלוטין… אבו-מאזן כל כך חלש, שהוא לא מצליח להשתלט על ארגונו שלו"… עכשיו כשנתניהו בשלטון הוא מתאמץ להפריע…

כדי להבין את הפגישה החשאית של עבריין המין חיים רמון עם סאיב עריקאת, צריך לחשוב הפוך: מה יקרה לקדימה אם נתניהו יצליח באותו מקום שהם כשלו? במקרה כזה, הפופולאריות שלו תנסוק על חשבון ציפי לבני. אין לאנשי קדימה, סיוט פוליטי גדול מזה.

חיים רמון יודע: אופוזיציה לא מנצחת בחירות- השלטון מפסיד אותן. מאחר וכך, הוא אומר לעצמו, אם חפצי שלטון אנחנו, אסור לשבת בחיבוק ידיים. חייבים להפשיל שרוולים ולעשות הכול כדי למנוע מנתניהו הצלחות. אומנם זה נוגד את האינטרס הציבורי, אבל כשנחזור לשלטון, נפצה את הציבור.

המסר שהעביר רמון לעריקאת חורג מכללי המשחק. יש המגדירים אותו על גבול הבגידה. אל תיכנסו לשיחות ישירות עם ראש הממשלה נתניהו, הוא ביקש, ואנחנו נאשים אותו בקיפאון. (כמעט) כל ערוצי התקשורת יעזרו לנו להדביק בו את האשמה. השיחות הישירות עלולות להסתיים באסון: חתימה על הסכם.

העובדות מוכיחות שאסור לזלזל בנתניהו.  הוא המנהיג הישראלי האחרון שחתם הסכם (וואי) עם מנהיג פלסטיני (ערפאת). מאז, למרות הפרת הנדרים המדיניים, ברק נכשל, שרון לא ניסה, ואולמרט התבזה. עריקאת יודע את זה, כמו שהוא יודע שהשמאל הישראלי שותף פעיל ונאמן של הפלסטינים במלחמה נגד המתנחלים.

חיים רמון כמו אולמרט וציפורה, חסר בושה. הכישלון המחפיר של קדימה עם הפלסטינים היה צריך לגרום לו ולציפורה לשבת בשקט, ולאפשר לשלטון שהחליף אותם לנסות את כוחו. לא להפריע! בראיון שנתן לארי שביט, יומיים לפני "פרשת הנשיקה" (10.7.06) אמר חיים רמון: "תזת המו"מ המדיני התנפצה לחלוטין. עם מי אתה רוצה לעשות שלום, עם אבו-מאזן, שלא מסוגל להשתלט על ארגונו שלו"?…

באותו ראיון הוא בישר לאומה ש- "המילה שלום נמחקה מהלקסיקון", ו- "החמאס חלש כמו שלא היה מעודו". ההסבר הזה ניתן, כדי לגייס תמיכה ציבורית לעקירת ישובים נוספים (התכנסות). אלא שהפלסטינים, כמו פלסטינים, שיבשו לעוקרים את התוכנית, עם הפיכת עזה לחמאסטן, אלפי קסאמים על יישובי הדרום וחטיפת גלעד שליט. הרייטינג של ההתכנסות צנח, ופנטזיית הגירוש התפוגגה.

חיים רמון משחק מלוכלך. הוא יודע בדיוק מי טיפס על עץ גבוה ומערים קשיים: הפלסטינים, לא נתניהו.

מאסנו בתחמן הזה. הרזומה שלו עתיר טעויות. רק אלוהים יודע מדוע אוזנה של ציפורה כרויה לעצותיו של מי שנחום ברנע הגדיר "קל דעת". במדינה מתוקנת, פוליטיקאי לשעבר שטעה כל כך הרבה, היה מתקשה לשוטט במרחב הציבורי/פוליטי.

במיוחד אם הוא עבריין מין מורשע…

כתיבת תגובה

*