תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
יוני 2010
א ב ג ד ה ו ש
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

פינוי חד-גד-יא

פינוי חד-גד-יא

מישנה: האחראי הראשי למה שקרה על סיפונה של "מרמרה"  שוכב צמח מאז ינואר 2006. משווקי ההינתקות חושבים שאם ידרשו מאחרים להסיק מסקנות, נשכח את חלקם המכריע בתוצאות שיווק הגירוש. כן, (גם) התקשורת אשמה בכל התוצאות של ההינתקות, כולל מה שקרה על ה"מרמרה".

זה לא היה מזמן שהחברה הישראלית סערה סביב נושא הגירוש. הקופירייטרים של החווה הצינית הגו את השם "הינתקות" והתקשורת אימצה בחום. המתנגדים הזהירו מפינוי חד-צדדי, והתומכים דחקו ברודן המושחת לעשות זאת בטרם נגיע לבחירות. מן הסתם הבינו, שהרעיון הבזוי הזה, יסוכל ע"י הבוחר.

 

שרון ידע שאם יתברר שהתחזיות של המתנגדים נכונות, לא יהיה מי מהעיתונאים שידביק בו את תוצאות הכישלון, שהרי המדביקים עצמם היו המשווקים הנלהבים של ההינתקות. כדי לשכנע אותנו להשיב נכון לשאלות של מינה צמח, שרון הסביר לנו שגירוש היהודים ועקירת הישובים ישפרו את מצבה הביטחוני של ישראל.

מה באמת קרה? קבלו כותרת: "מחקר חדש: ההינתקות דרדרה מעמד ישראל בתקשורת העולמית" (ידיעות-אחרונות / 23.12.07). נכון, זה מרגיז, אבל זה עדיין לא מוכיח את הטעות הטראגית של העוקר והשותפים שלו מהפוליטיקה והתקשורת.

 

הפוך מהערכת התומכים ובדיוק כמו שהעריכו המתנגדים, ההינתקות החלישה את אבו-מאזן והעלתה את החמאס לשלטון בעזה. והחמאס, בדיוק כמו שחזו המתנגדים, הפך את עזה למדינת טרור (חמסטאן). הטרור ירה אלפי קסאמים שהפכו את החיים בדרום לבלתי נסבלים. הקסאמים הולידו את "עופרת-יצוקה", שהולידה אלפי תמונות שכ"א מהן שווה אלף מילים, שהולידו את המשבר עם טורקיה ודו"ח גולדסטון, שעורר מרבצם ארגוני זכויות אדם להסית נגד ישראל ולתמוך בטרוריסטים מעזה. המשט לעזה יצא לדרך ביום ההינתקות!!! זאת האמת, זאת המציאות ואין בעולם מי שיכול לטעון על קרון אחד ברכבת שלא מחובר לקטר ההינתקות.

 

אני פותח עיתונים ביום שאחרי (1.6.10), וקורא חכמולוגים שמדווחים לקוראיהם על הכישלון. חלקם אפילו דרש מהאחראים הסקת מסקנות. מיהם האחראים?

 

האחראי הראשי למה שקרה על סיפונה של "מרמרה"  שוכב צמח מאז ינואר 2006. משווקי ההינתקות חושבים שאם ידרשו מאחרים להסיק מסקנות, נשכח את חלקם המכריע בתוצאות של שיווק ההינתקות. כן, (גם) התקשורת אשמה בכל התוצאות של עקירת הישובים, כולל מה שקרה על ה"מרמרה".

 

עמרם מצנע הגדיר את ההינתקות  כ"פינוי חד-צדדי". לאסמעיל הנייה יש הגדרה אחרת: "פינוי חד-גד-יא"…

כתיבת תגובה

*