תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
מרץ 2010
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

משה פייגלין, תקוות השמאל

משה פייגלין, תקוות השמאל

מישנה: החשיפה שפייגלין זוכה לה בתקשורת, תכליתה אחת: להציג את הליכוד כמפלגת פייגלין. זה אמור להרתיע  מצביעים, ולדחוף אותם שמאלה. אם אידיאולוגיה מדריכה אותו, שיעשה מה שהערבים עושים- שיתפקד עם אנשיו לקדימה (או העבודה), ויסחב אותה ימינה. גם שם יש לאקונה דרכה הוא יכול להיכנס.

בספר משלי כתוב: "כי בתחבולות תעשה לך מלחמה". ההמלצה הזאת מכילה היתר להשתמש בטריק לא נקי, כדי לנצח. הקלישאה אומרת: "הפירצה קוראת לגנב". רוצה לומר, יש גנבים שלא יכולים לעמוד בפני קיסמה של הפירצה, ומזדחלים דרכה כדי לשפר את מצבם באמצעות מעשה אסור. לפירצה יש אחות מותרת: "לאקונה". מדובר בפירצה שזכתה לרהביליטציה בזכות פרשת העמותות של ברק.

אמרנו: תחבולה, פירצה, ולאקונה…

 קבלו ציטוט: "נתפקד לליכוד, ונפעל ישירות נגד נתניהו" (מעריב / 26.11.09). לא, לא מדובר באזרחים שהחליטו לחזק את המחנה המדובלל של סילבן מול ביבי, אלא בכמה אלפי אופנוענים, שהחליטו להתפקד לליכוד כדי ללחוץ על מקבלי ההחלטות, לעזור במאבקם הבלתי נגמר במחירי הביטוח.

 למי יצביעו בבחירות לכנסת?- למי שיירצו! בהחלט יתכן, שהזעם כלפי מפלגת השלטון, ידריך אותם להצביע מתוך הליכוד, דווקא לאחת ממפלגות האופוזיציה. הם לא המציאו את זה. עומרי שרון פקד לליכוד אלפי שמאלנים שחיזקו את האבא המומר שלו, מול נתניהו. ביום הבחירות הכלליות, אותם מתפקדים, הצביעו למפלגות השמאל.

 בדיוק אותו דבר במפלגת העבודה. קבלני קולות מהמגזר הערבי, הביאו ארגזים עם טפסים חתומים ע"י אלפי אזרחים פלסטינים. השפעתם של אלה על מיקום הח"כים ברשימת העבודה לכנסת, היא שגורמת לנבחרי המפלגה לדבר שמאל. ביום הבחירות לכנסת, (כמעט) כולם מצביעים למפלגות הערביות.  ברור שזה טריק מטונף. אלא שהדמוקרטיה הישראלית, מעניקה יתרונות לתחבולן שרואה בכל פירצה פוליטית, לאקונה.

משה פייגלין מכיר את זה. ולמרות זאת הוא החליט למקם את עצמו בליכוד.  בעיני רבים מהליכודניקים הוא נתפס כ"נטע זר", ובעיני הציבור הכללי כאיש הימין הקיצוני. תדמיתו היא נכס אלקטוראלי לשמאל. זה כמו להבדיל, מרדכי ואנונו מתפקד לעבודה, ומניף את דגל השלום עם כל העולם הערבי לאמור: פירוק מפעל הטקסטיל בדימונה.

 החשיפה שפייגלין זוכה לה בתקשורת, תכליתה אחת: להציג את הליכוד כמפלגת פייגלין. זה אמור להרתיע  מצביעים, ולדחוף אותם שמאלה. אם אידיאולוגיה מדריכה אותו, שיעשה מה שהערבים עושים- שיתפקד עם אנשיו לקדימה (או העבודה), ויסחב אותה ימינה. גם שם יש לאקונה דרכה הוא יכול להיכנס.

 על פי כללי המשחק, הנשיא מטיל את הרכבת הממשלה על מי שמספר הח"כים הממליצים עליו הוא הגדול ביותר. פייגלין בליכוד פירושו, ימין יותר קטן בכנסת. פייגלין בקדימה פירושו, יותר מנדטים למחנה הלאומי.

 ואם יהיו כאלה שיצאו חוצץ נגד הפער האידיאולוגי בין הקבוצה של פייגלין לבכירי קדימה, תמיד אפשר להטיח בפרצופם טיעון מוחץ: הפער הזה יותר קטן מהפער האידיאולוגי בין הנהגת העבודה למתפקדים מהמגזר…

כתיבת תגובה

*