תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
פברואר 2010
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

לא מאוחר: עדנה ארבל הביתה!

לא מאוחר: עדנה ארבל הביתה!

מישנה: עדנה ארבל היא שופטת עם רזומה בעייתי. כניסתה לביהמ"ש העליון התאפשרה בזכות מאמץ חריג של מי שכיהן כשר משפטים באותם ימים, טומי לפיד ז"ל. האם התפעל ממנה? הלכתי לארכיון, וזה מה שמצאתי…

לשופט בדימוס שלי טימן יש דעה רעה על מערכת המשפט. דעה של שופט בנושא כל כך חשוב, זה כמו פס"ד. דהיינו, הוא שקל היטב בטרם גיבש את דעתו והפיץ אותה. גם לשופט צבי כספי, דעה  גרועה על המערכת. הוא השתמש במילים "מערכת המשפט מושחתת". על זה תוסיפו את הסקרים לפיהם רמת האמון של הציבור במערכת, היא (ציטוט:) "בשפל חסר תקדים" (ידיעות-אחרונות / 10.12.09). לדניאל פרידמן אין שום קשר לזה…

 אני בטוח, שגם דן מרגלית, וגם פרופסור פרידמן מוטרדים מרמת האמון הנמוכה במערכת המשפטית, ובמיוחד בביהמ"ש העליון. היו רוצים שרמת האמון בעליון תעלה. כמה יותר גבוה, ככה יותר טוב. כדי שזה יקרה צריך שיתקיימו שני תנאים, שיש ביניהם קשר: השופטים המכהנים, צריכים להיות מקובלים על כמה שיותר שבטים, והתנאי השני: שלכולם, עד האחרון שבהם, יהיה רזומה טהור.

 נקי לא מספיק- צריך להיות טהור!! השופטים הם מורמים מעם, ולכן אנחנו רוצים אותם טהורים. כמה שיותר טהור, ככה עוצמתם המוסרית. וכמה שיותר עוצמה מוסרית, ככה יותר אמון בביהמ"ש העליון.

 העליון הנוכחי מורכב ברובו משופטים עם אוריינטציה שמאלנית חילונית, מה שמנכר את הציבור הימני, דתי, חרדי. ואם זה לא מספיק, בחלק מהם דבק רבב, שאפילו המקלדת היהירה עליה מקיש דן מרגלית את ציוניו, לא תצליח להסיר. אם עדנה ארבל משתייכת ל"בני אור", אזי החלוקה של בני אור ובני חושך, אין לה שום קשר לטובים ורעים.

 עדנה ארבל היא שופטת עם רזומה (משופץ) בעייתי. כניסתה לעליון התאפשרה בזכות חברות הדוקה עם בעייתית אחרת, דורית בייניש, ובגין מאמץ חריג של מי שכיהן כשר משפטים באותם ימים, טומי לפיד ז"ל. המאמץ הזה כלל עסקה לפיה המתנגדים לה בוועדה לבחירת שופטים, "יקבלו" בתמורה לתמיכתם, את השופטת ברלינר בעליון (אגב, למרות שחלפו שש שנים, ברלינר עדיין מכהנת במחוזי). היו שהגדירו את העסקה כ- "הפוליטיקה של המשפט". לאלה עם הנחיריים הרגישים, הייתה הדגרה אחרת- קומבינה! עדנה ארבל היא (עוד) הוכחה שלביהמ"ש העליון בדמוקרטיה הישראלית, נכנסים בקומבינה.

 בדיון שהתקיים בוועדת חוקה חוק ומשפט (21.6.04), בנושא הטענה של מזוז לפיה ארבל "תפרה תיק" לשרון, השר טומי לפיד ניסה לרבע מעגל. "יש לי אמון בעדנה ארבל והצוות שלה, ובמזוז והצוות שלו.

 

אמון בעדנה ארבל?? הלכתי לארכיון וגיליתי שטומי לפיד, הוא ולא אחר, הגדיר אותה בעבר כ- (שימו לב!!): "ראש יחידה טרור משפטי". (פופוליטיקה / 29.9.97)

שר המשפטים של מדינת ישראל בימים שהביט על המערכת מהטריבונה של האזרחים, הסתכל על פרקליטת המדינה דאז, וראה, כן, "ראש יחידת טרור משפטי".

מה קרה ששינה את דעתו? לאלוהים פתרונים…

טומי לפיד כבר לא איתנו, ועדנה ארבל העמיקה שורשים במוסד הכי אליטיסטי בישראל. מי שרוצה להבין את ההתדרדרות של אמון הציבור בביהמ"ש העליון, שיעתיק את מקום ישיבתו, מהטריבונה של בעלי האינטרסים, לטריבונה של מקבלי השירות. המקום בטריבונה, שפינה טומי לפיד עדיין ריק. אתה הבנת את זה דן מרגלית?…

(במאמר הבא תצא קריאה לסלק את אליקים רובינשטיין מהעליון… לא מאוחר…)

כתיבת תגובה

*