תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
דצמבר 2009
א ב ג ד ה ו ש
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

איפה הירשזון כשצריך אותו

איפה הירשזון כשצריך אותו

מישנה: כדי להצדיק ולהסביר את גניבת המנדטים מהליכוד, שיגר שרון לאולפנים, תותח הסברה: אברהם הירשזון. ההבעה הנאיבית של הצדיק הזה, הספיקה כדי לשכנע אותנו, שמדובר במהלך שאם יצליח, כולנו נבוא בשערי גן-עדן. הלכתי לארכיון…

תחשבו על שני מצבים שיש ביניהם קשר… במצב א' חודר גנב לחצרו של מושבניק, וגונב סוס. אחרי חקירה ארוכה, הקורבן עולה על עקבות הגנב, ובאישון לילה הוא חודר לחצרו, ו"גונב" את סוסו בחזרה. שאלה: מי מבין שני הגנבים ראוי לגינוי? תגידו שאלה קלה? לא אצל עיתונאים. אלה יבררו קודם מה דעתו של הגנב הראשון על התנחלויות. אם הוא שונא מתנחלים, גניבתו כשרה. אם הוא תומך בהם- היחס הפוך.

כשאריאל שרון והחברים שלו לקדימה גנבו מנדטים מהליכוד, העיתונאים רקדו. כשנתניהו עשה ניסיון להשיב למצביעי הליכוד חלק מהגניבה, ראינו תקשורת עוינת. אלה מקדימה שרמזו על כוונתם "לערוק" חשו על בשרם את השיניים של כלבי השמירה. היה ברור להם שלמעצבי דעת הקהל, לא תהיה בעיה לרסק את אמינותם, ולהציגם כרודפי שררה, שמוציאים שם רע לפוליטיקה.

בכנס קדימה בפ"ת, דחתה מנהיגת קדימה, ולא בפעם הראשונה, את הצעתו של ראש הממשלה להצטרף לקואליציה. באותה הזדמנות, הגדירה את ההתעסקות שלו בפיצול מפלגתה כ"שיא הציניות", ו- "פוליטיקה של ביבים".

כמות הצביעות האצורה בגברת הזאת כל כך גדולה, שלהתווכח איתה זה מאמץ פסיכולוגי. הגנב בטוח שגניבת הסוס של זולתו כשרה, ולבעל הסוס אסור לגנוב את סוסו שלו בחזרה. שכחה איך קמה קדימה. ביבי עושה פוליטיקה של ביבים? ושרון מה? האם לא לחץ על חברי סיעת הליכוד לגנוב את המנדט ולהצטרף אליו? ניצן חן מהערוץ הראשון הגדיר את ניסיון השכנוע של שרון כ- "מכבש לחצים אדיר".

ביום פרישת שרון מהליכוד, הצטרפו אליו 11 ח"כים. כולם תומכי הגירוש שחששו שמא מתפקדי הליכוד יסגרו איתם את החשבון. כדי לקבל הכרה כסיעה, שרון היה זקוק ל- 14  מנדטים. חסרו לו עוד שניים-שלושה גנבים. כדי להגיע למספר הזה, הוא הפעיל מכבש לחצים- בסוף הצליח.

ואיפה הייתה נקיית הכפיים? הנחיריים האנינים שלה היו עסוקים בסחיבות חזקות.  נשמה מלוא ריאותיה "פוליטיקה של ביבים" מבית היוצר של פורום החווה. ועל הריח הזה יוסי שריד היה אומר: ולא בא כבושם הזה בנחיריה.

כדי להצדיק ולהסביר לציבור את גניבת המנדטים ממפלגת האם, שיגר שרון לאולפנים, תותח הסברה: אברהם הירשזון. ההבעה הנאיבית של הצדיק הזה, הספיקה כדי לשכנע אותנו, שמדובר במהלך שאם יצליח, כולנו נבוא בשערי גן-עדן.

המהלך הצליח. שרון הגיע לשערי גן-עדן (הדורמן ממאן להכניס אותו), הירשזון הגיע לשערי מעשיהו (הדורמן הכניס אותו), אולמרט הגיע לקבינה של שרון, התניע, והביא את צה"ל בשערי לבנון ועזה. ולבני? היא בדרך לצלחת של מופז…

כתיבת תגובה

*