תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוקטובר 2009
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

המונולוג שלא תשמעו מאבו-מאזן

המונולוג שלא תשמעו מאבו-מאזן
אבו מאזן

אבו מאזן

בלי הומור עצמי- לא הייתי שורד באזור המטורף הזה. אלוהים, לאן הגעתי? אני מסתכל במראה, ורואה ברווז צולע עם מבט כבוי. אח"כ אני מסתכל על תמונה של אולמרט- יש לי תמונה שלו בסאלון- ורואה ברווז עם פרוטזה, ובלי נוצות באזור הגרון. ולברווז הזה, יש את החוצפה לבוא אלי בטענות בגין הפרת הבטחה לשחרור החייל גלעד שליט.

לפני ההינתקות, הייתי ברווז קל רגליים. שרון- ואני לא רוצה להיכנס לשחיתות שלו- החליט לעקור את גוש-קטיף בלי הסכם. למה?? אלוהים אדירים, למה, למה, למה בלי הסכם?? כמה פעמים שמעתם את הקלישאה, ש"באזור הזה אין ארוחות חינם". אילו הייתם מנהלים איתי מו"מ ומגיעים איתי להסכם- הייתי מנצח את הבחירות. תבינו, ההינתקות הזאת פגעה בי אלקטוראלית.

יש לי עוד טענה כלפיכם: על פי הסכם אוסלו, יש לכם זכות וטו על השתתפות ארגון טרור בבחירות אצלנו. אחרי שהצלחתם לשכנע את כל העולם, שיריביי מהחמאס טרוריסטים, אפשרתם את השתתפותם בבחירות. כנראה שאולמרט רצה להוכיח, שהוא יותר עיוור משרון. עקרתם בלי הסכם, ושלחתם אותי ואת מפלגתי לבוחר בידיים ריקות. החמאס זקף את מנוסתכם לזכותו, ואני הייתי צריך להדוף טענות על שחיתות. בנסיבות האלה איזה סיכוי היה לי לנצח?

אני רואה בטלביזיה את ראש הממשלה שלכם אהוד אולמרט, טוען שהתחייבתי לשחרר את גלעד שליט לפני הקמת ממשלת אחדות פלשתינית. זה נכון. הבטחתי. אבל הוא היה צריך לדעת שההבטחות שלי שוות כמו ההבטחות שלו. ז"א, לא שוות כלום. החייל החטוף נימצא בידיים של יריביי הפוליטיים, וכדי לשחרר אותו, הם רוצים בשחרורם של לוחמי חופש מהחמאס. הציפייה שלכם ממני, ילדותית. עשיתם את כל הטעויות האפשריות, ועכשיו אתם מצפים ממני שאוציא לכם את הערמונים מהאש.

אני צופה הסתבכות מדינית קשה באזור. הטעות הפטאלית שעשיתם (הינתקות), העלתה את החמאס לשלטון. עסקת חילופי השבויים שבה תשחררו לוחמי חמאס, תחליש אותי עוד יותר. אם לא שמתם לב, החמאס בתהליך התחזקות,  ולאחר הבחירות הבאות על הנשיאות, אל תתפלאו אם על הכורסה שלי תראו את כאלד משעל.

ואם נדמה לכם שהחמאס קיצוני- אז תדעו לכם שאל-קאעידה נושף בעורפו. סגנו של בין-לאדן איימן א-זוואהירי הגדיר כבגידה הסכם עם ישראל, והזהיר את החמאס מוויתורים. אצלנו, זה לא כמו אצלכם. מנהיג פלשתיני שמוכן לוותר על גרגר מאדמת פלשתין- מוגדר בוגד, ודמו מותר. הינה לכם הסיבה מדוע אני לעולם לא אוותר על זכות-השיבה.

אני עייף. איבדתי את חדוות ההנהגה. העם שלי לא בשל לעצמאות. נראה לי שהזמן משחק לרעת המתונים באזור. ממשלת האחדות הפלשתינים הוקמה משתי סיבות שיש קשר ביניהן. הראשונה: האלטרנטיבה הייתה מלחמת אחים. והשנייה- ממשלת החמאס זקוקה לכסף בינלאומי, ו"חתונה" עם הפת"ח – כך הם מאמינים- תזרים לכאן כספים. אין לממשלת האחדות הפלשתינית, שום קשר לשחרור החייל גלעד שליט. בעניין הזה השפעתם של המצרים על החמאס, גדולה משלי. דברו איתם, ותתפללו איתי.

אני באמת ובתמים הייתי רוצה לראות אותו בחיק משפחתו.

אני מאחל לכם, חג פסח שמח.

אגב, שאלתי חבר יהודי לפשר מריטת הנוצות באזור הגרון, והוא הסביר לי שזה קשור להלכות שחיטה. אולמרט יודע את זה?

כתיבת תגובה

*