תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוקטובר 2009
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

בר רפאלי לכלא

בר רפאלי לכלא

 

לא צריך להיות פילוסוף כדי להבין שאין דבר כזה יש מאין. אין חלוקת קצבאות לחלשים מקופה ריקה- מישהו צריך למלא אותה. אין דבר כזה שמירה על המדינה עם משתמטים- מישהו צריך לשרת. כמו שאנשים עובדים ממלאים את הקופה הציבורית עם המיסים שהם משלמים, כך אנשים משרתים בצה"ל. הנשיא האמריקאי ג'ון קנדי ניסח זאת באמירה בלתי נשכחת: "אל תשאל מה אני יכול לקחת מאמריקה, תשאל מה אני יכול לתת לאמריקה". כבוד השופט נועם סולברג מבין את זה.

תחת הכותרת "ביהמ"ש פסק: ניתן לשלול דרכון מישראלי שהשתמט משירות צבאי" (הארץ / 1.7.09), למדנו ש- "שר הפנים רשאי שלא להאריך את תוקף דרכונו של ישראלי שהשתמט משרות בצה"ל". הנימוק: "אין קיום ליחיד ולא לציבור אלא בכלים שלובים. אלו הם יחסי תן-וקח ובלעדיהם אין". אני מצדיע לכבוד השופט נועם סולברג.

פסיקתו של כבוד השופט סולברג, לפיה ניתן לא להאריך את דרכונו של משתמט, היא בשורה רעה למי שמתכוון לחמוק משירות צבאי. הבעיה עם הנושא החשוב הזה, שהמדינה מתייחסת אל השירות באמביוולנטיות. אילו כולם היו כמו כבוד השופט סולברג, הדוגמנית המשתמטת בר רפאלי הייתה נענשת בחומרה. ההתחמקות שלה משירות הושגה במעשה רמייה. לא מאוחר לטפל בה, ובשותפיה לרמייה.

קוראים לו ארי ויינשטיין והוא היה בן 41 כשהתחתן עם בר רפאלי בטרם מלאו לה 18.

בשונה מזוגות "רגילים" שנשבעים זה לזו לנצח, שניהם, בר רפאלי וארי ויינשטיין התחתנו כדי להתגרש, דקה אחרי ששלטונות צה"ל ינפיקו לה תעודת שחרור.

מבחינת הניירות, בר רפאלי איננה משתמטת, שהרי החוק משחרר בנות נשואות מחובת גיוס. ואכן, בר רפאלי, מרגע שזכתה בשחרור המיוחל, הוציאה לחיילות המשרתות אצבע משולשת, התגרשה והתפנתה לעשות כסף.

עיני לו צרה, אבל בר רפאלי היא צרה. תשאלו את בוז'י הוא יספר לכם: השפעתה על בני נוער עצומה. במיוחד על נערות בטרם גיוס. התחמקות משירות היא מעשה בלתי מוסרי בעליל. השתמטות באמצעות רמייה היא מעשה פלילי. אין אדם אחד בעולם שייתן פירוש אחר לנישואיה ולגירושיה המיידיים עם ארי ויינשטיין.

זאת הזדמנות להזכיר שמר ויינשטיין, כדי להינשא לרפאלי, הצהיר ברבנות שהוא גרוש ופנוי. וזה למרות שבאותו זמן – כך על פי תצהיר אחר שהגיש לביהמ"ש- חי תחת קורת גג אחת עם ידועה בציבור בשם אורית איזנברגר. "הקשר ביני לבין אורית", כתב בתצהיר, "אינו צריך כלל הוכחה… אני חי עם אורית, ואפילו ילדיי מנישואיי הקודמים, מגיעים בקביעות לביתנו" (ידיעות-אחרונות / 5.1.04).

כתיבת תגובה

*