תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
יוני 2006
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

מרד הלבנים

מרד הלבנים
מרד הלבנים

מרד הלבנים

רק תעז לומר מילה רעה על ערבים, מיד יזנקו לעברך ה"צבועים האדומים", ויינשכו אותך. בכל חלקי גופך. לא משום אהבתם או דאגתם לערבים, הם לא!- אלא משום תקוותם הקבועה לזכות בתמיכתם, ובעיקר בפתקיהם. "אדומים", על שום האידיאולוגיה שלהם, ו"צבועים", בגין תכונת האופי הראשית המקננת באישיותם.

יש להם ל"צבועים האדומים" ילד מכוער. בנוכחות זרים, הם לא יקראו לו בשמו האמיתי, ולכן, המציאו לו שם: "נאור". את רוב זמנו, יעביר "נאור" בשינה מתוקה, וכשהוא ער, הם לימדו אותו להתנהג באיפוק. בדרך כלל, האיפוק שגזר על עצמו, עוזר לו להסוות את תכונתו הראשית: הגזענות. "נאור", הוא ילדם הגזען של ה"צבועים האדומים"….

צריך לקרוא לילד בשמו: ההתארגנות הזאת, של מורדי העבודה האשכנזים (הח"כים: מתן וילנאי, עמי איילון, דני יתום, אבישי ברוורמן, וקולט אביטל), נגד עמיר פרץ– מקורה בגזענות. ההרהור שמרוקאי משדרות הוא הבוס במפלגתם- צולה אותם, וגורם להם לסיוטי לילה. מאז שניבחר, יש לחבורה הגזענית הזו חלום ביעותים: בחלומם הם "אסאדו". בין לבין, יקיצו בבעתה, ינגבו את מצחם מזיעה קרה, ויתאמצו להשיב את נשימתם לקצב הרגיל.

וכאילו לא די בעובדה שעמיר פרץ הוא יו"ר מפלגתם, הפוליטיקה המתעתעת והמציאות הסדיסטית, חברו יחד כדי לתת לו את התיק הכי נחשק בעיניהם- הביטחון. הפישר המרוקאי, שהכדורים היחידים ששרקו מעליו היו כדורי פינג-פונג, הוא עכשיו הבוס על "הכפתורים האדומים". אבינו שבשמיים "שמש העמים", מה חטאנו שאתה מסובב אותנו על המנגל. סליחה, על הבר-ביקיו.

המפלגה (והמדינה) שהייתה בשליטתם של ה"צבועים האדומים", נפלה שדודה לרגליהם של הפלנגות שהגיחו ממחילותיהם שבצפון אפריקה (ומראש-העין), וביצעו בה מחטף. לא הספקנו לומר גיגי פרס, והינה על כורסת היו"ר, יושב האיש, ששימון החזיר למפלגה, כדי שירחץ לו את האוטו.

עכשיו הם מאיימים על עמיר פרץ, בקידוח חור בספינה שהוא מנווט. בחדשות הבוקר בערוץ 10 (4.6.06) הסביר ח"כ ברוורמן את הסיבות: "אנחנו רוצים להציל את המפלגה". "להציל" הוא אמר. שעתיים אחרי זה, אצל רזי ברקאי בגל"צ שמעו המאזינים את המורד ח"כ דני יתום: הדאגה למפלגה היא הסיבה להתארגנות שלנו".

ואנחנו חשבנו, שכמה חודשים שבהם הוביל את המפלגה פואד, היו זריקת חיסון נגד הגזענות.  הסבל הזה שהם עוברים מוכיח- שפואד העבה, היה מנה קטנה. רשימה זו תכליתה, הבעת סלידה מהתנהגותם של הגזענים הספציפיים האלה.

ולמרות האמור לעיל, אין לכותב שורות אלה טענות לשימון. נטישתו את המפלגה, הייתה בהמלצת רופאו שהזהיר אותו, שלב הטורבו שלו- לא יעמוד בלחץ שמנהיגותו של פרץ מעמידה אותו. ועם כל הכבוד למנהיג הפלנגות ממרוקו (ואין כבוד), הבריאות קודמת.

עכשיו פרץ. האדומים עם הדם הכחול, לא מסוגלים לעכל את מנהיגותו של השחור עם הדם האדום. ניצחונו, ניתפס בעיניהם כהומור שחור של הדמוקרטיה. הקלפי טעה, והם יתקנו. להגיד עליהם "מורדים", זה לא מספיק. צריך להוסיף צבע להתנהגותם:

"מרד הלבנים"!! מרד הלבנים, נישמע כמו הפרומו לביאת המשיח- לא?!?!

כתיבת תגובה

*